Приватний будинок для престарілих

 

 

 

Догляд за людьми похилого віку

ДОГЛЯД ЗА ЛІТНИМИ ЛЮДЬМИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ
Догляд за людьми похилого віку не просте заняття, як може здатися на перший погляд. Для цього потрібно багато часу і маса терпіння, щоб підтримувати в нормі психологічний та фізичний стан  людини, важливо враховувати масу факторів, включаючи соціальні та психологічні моменти.

Слідкуйте за сном
Важливо, щоб літня людина добре висипалася. ЇЇ організм виснажений, тому спати потрібно щонайменше 7-8 годин. Тривалий, міцний сон забезпечує нормалізацію функціонування нервової системи, яка у людей похилого віку перебуває у виснаженому стані. Виснаження ЦНС може викликати безсоння, здатне послабити організм і погіршити емоційний стан. У літньому віці безсоння трапляється дуже часто. Літні люди вдень можуть подрімати. Це негативно впливає на нічний сон. Деяким пацієнтам похилого віку лікарі виписують снодійні препарати. Особливої ​​користі від них немає, вони можуть принести лише тимчасове полегшення стану. Такі препарати здатні з часом викликати звикання, призводити до гіподинамії та апатичності. Тому намагайтеся не доводити до ситуації, коли безсоння настільки сильне, що необхідний прийом снодійних препаратів. Спробуйте налагодити сон свого літнього родича іншими менш радикальними способами.

Запишіться на екскурсію в  наш пансіонат "Бубусін Дім" у Львові
Відвідайте особисто  та переконайтесь у якості обслуговування.

Щоб створити найкращі умови для сну літньої людини, необхідно виконати такі умови:
▶ створити в кімнаті тишу;
▶ постіль має бути чистою та зручною;
▶ температуру в кімнаті підтримувати на комфортній позначці, регулярно провітрювати приміщення;
▶ легка, тепла ковдра;
▶ востаннє пацієнт повинен їсти за чотири години до сну;
▶ виключити з раціону солодощі, міцний чай та каву;
▶ вечорами гуляти на свіжому повітрі або хоча б виходити на балкон;
▶ важливо організувати дозвілля таким чином, щоб унеможливити сон у денний час.

Однією з найбільших неприємностей людей похилого віку, що завдає занепокоєння, є нічний діурез, причиною якого стають вікові порушення роботи нирок. Щоб впоратися з цією проблемою, важливо не пити перед сном, виключити будь-які сечогінні продукти, препарати та на ніч надягати підгузки. У цьому випадку літня людина зможе позбутися частих позивів до сечовипускання ночами, то зробить його сон міцнішим і тривалішим.

Слідкуйте за особистою гігієною

Дуже важливо, щоб літня людина дотримувалася особистої гігієни. Особливістю гігієни в похилому віці є необхідність використання живильного крему для догляду за сухою шкірою та спеціального зволожуючого мила. В іншому вона не відрізняється від гігієни решти людей.

ПОСТАРАЙТЕСЯ ПОПЕРЕДЖИТИ НЕЩАСНІ ВИПАДКИ
Істотне погіршення фізичного стану може спричинити раптовий нещасний випадок. Пам'ятайте, що наслідки нещасного випадку можуть бути найгіршими, адже вивихи, забиття і переломи у людей похилого віку гояться набагато повільніше.
Щоб мінімізувати ймовірність падінь та травм, ви повинні вжити таких заходів:
▶ встановити поручні у ванній, а на підлогу покласти гумові килимки;
▶ у кімнатах на підлогу постелити ковролін;
▶ всі зайві меблі необхідно прибрати.

СТВОРЕННЯ КОМФОРТНИХ УМОВ
Умови життя людей похилого віку повинні бути максимально комфортними. Для життя має бути виділений окремий простір. Це приміщення має систематично провітрюватися, добре освітлюватись, мати комфортну температуру. Ліжко має стояти на рівні стегон – тоді на нього зручно лягатиме і вставатиметься, не використовуючи сторонньої допомоги. Крісло в кімнаті не повинно бути глибоким, щоб з нього було зручно підніматися.

Дім для людей похилого віку «Бабусин дім» у Львові – місце, де кожен, хто зіткнувся з проблемами в своєму віці, може розраховувати на кваліфіковану допомогу.