Приватний будинок для престарілих

 

 

 

Пансіонат чи доглядальниця?

У житті кожної сім'ї, де є літні родичі, рано чи пізно може настати момент, коли вони вже не зможуть обходитися без сторонньої допомоги. У цій ситуації сім'я має три варіанти вирішення проблеми:

- Доглядати літню людину самостійно.
- Найняти професійну доглядальницю.
- Вибрати спеціалізований пансіонат із кваліфікованим доглядом для постійного проживання . Прекрасно, якщо в сім'ї є людина, яка володіє достатньою кількістю вільного часу, міцним здоров'ям і спеціальними знаннями, яка може самотужки якісно доглядати за родичем у похилому віці. Однак, як правило, діти літніх батьків працюють, у них є свої сім'ї та діти, які вимагають сил та уваги, і у них немає необхідних навичок для догляду.

Багато сімей розглядають варіант догляду професійною доглядальницею. Хороша доглядальниця повинна володіти сучасними технологіями догляду, мати досвід роботи з людьми похилого віку, знати особливості психології людей старшого віку, бути сумлінною та доброзичливою.

Процес підбору такого фахівця зазвичай нешвидкий – потрібно перевірити документи та рекомендації, дати доглядальниці можливість попрацювати пробний період, щоб оцінити її кваліфікацію та зрозуміти наскільки з нею буде комфортно літній людині.

Люди похилого віку часто важко сприймають нову людину і не завжди готові терпіти її присутність у себе в домі. Часом підбір доглядальниці розтягується на тривалий час через незрозумілі критерії відбору та протидію літніх підопічних.

Безперечний плюс у варіанта догляду силами доглядальниці – це те, що літня людина залишається жити вдома, у рідних стінах, адже будь-який переїзд у похилому віці – це великий стрес. За вашою близькою людиною доглядатиме досвідчений фахівець, але вам доведеться повністю довірити йому свій будинок і здоров'я дорогої вам людини. Тому вам необхідно буде знайти можливість контролювати якість його роботи та ставлення до підопічного. До обов'язків доглядальниці входять надання медичної допомоги та щоденний догляд, вирішення побутових питань (прибирання, прання, прасування), приготування їжі, супровід на прогулянки та забезпечення психологічного комфорту, тобто спілкування та увага.

Не у кожної доглядальниці вистачить сил і умінь, щоб якісно виконувати всі обов'язки та одночасно бути позитивною та доброзичливою компаньйонкою. Крім того, будь-якій доглядальниці потрібен відпочинок, вихідні дні, відпустка, інакше приходить фізична втома та емоційне вигоряння, які можуть негативно позначитися на якості догляду та на відношенні до підопічного. На цей час сім'ї доведеться забезпечувати догляд самотужки.

При виборі варіанта проживання літньої людини, яка потребує постійного догляду, у приватному пансіонаті всі ці проблеми успішно вирішуються. Такі пансіонати у Львові спеціалізуються на догляді за людьми похилого віку, які вимагають постійної турботи та нагляду, у тому числі за маломобільними та лежачими, з деменцією, хворобою Альцгеймера та хворобою Паркінсона.

Персонал має необхідні навички та досвід, регулярно проходить професійні тренінги підвищення кваліфікації та навчання новим технологіям догляду.

Персонал пансіонату забезпечує цілодобовий професійний догляд, щоденний моніторинг здоров'я, контроль прийому ліків, виконання реабілітаційних заходів щодо призначення лікаря, щоденні гігієнічні процедури, допомога в годуванні та на прогулянках, зміну білизни, регулярне прибирання.