Лікування тремору рук у людей похилого віку
Оскільки тремор рук є не захворюванням, а супутнім симптомом, методика лікування залежатиме від причини його виникнення, яка буде виявлена в результаті діагностики.
У разі виявлення хвороби, що спричиняє патологічний тремор, пацієнту призначається комплексна терапія основного захворювання. Залежно від характеру захворювання похилого віку можуть бути прописані лікарські препарати для коригування гормонального фону, кров'яного тиску, протисудомні засоби, ноотропи, транквілізатори.
У ряді випадків лікування може повністю позбавити тремтіння в руках.
Хвороба Паркінсона та розсіяний склероз, на жаль, є невиліковними захворюваннями, але правильно підібрана лікарська терапія у поєднанні з ЛФК може суттєво знизити частоту та амплітуду тремору та уповільнити прогресування хвороби.
У літніх людей тремор часто викликається прийомом лікарських препаратів, тому лікарі, які працюють з віковими пацієнтами, намагаються привести дози ліків, що постійно вживаються, до мінімально ефективних і уникати ліків, що мають тремор як побічний ефект.
В окремих випадках, коли важкий тремор значно погіршує якість життя, не піддається медикаментозної терапії і може призвести до втрати самостійності, лікар рекомендує нейрохірургічне втручання, при якому в таламус (область головного мозку) вживлюють тонкі електроди для зниження аномальної активності в цій галузі та зменшення тремору .
Узнати вартість проживання у будинку для пристарілих Львів - телефонуйте +380972421822
Записатися на огляд пансіонату для престарілих та інвалідів у Львіві - телефонуйте +380972421822
При фізіологічному треморі, спричиненому зовнішніми факторами, достатньо усунути його причину.
Щоб мінімізувати ризик повторної появи фізіологічного тремору рук літній людині, варто дотримуватися наступних заходів профілактики:
- Намагатися уникати стресових та конфліктних ситуацій, що викликають сильне хвилювання.
- Дотримуватись режиму дня, регулярно бувати на свіжому повітрі, спати не менше 7-8 годин.
- Виключити алкоголь, обмежити вживання кави, міцного чаю, солодких, гострих та жирних страв. Ввести до раціону достатню кількість фруктів та овочів, вітамінів.
- Ввести посильне фізичне навантаження - піші прогулянки, йога, зарядка.
- Робити вправи в розвитку дрібної моторики рук – пальчиковая гімнастика, збирання пазлів, малювання, рукоділля.
- При хвилюванні приймати заспокійливі препарати, трав'яні настойки, використовувати дихальні вправи та медитації.
- Для зниження тремору рук рекомендується лікувальна фізкультура, заняття з еспандером та лікувальний масаж. При треморі рук також допомагає контрастний душ та плавання у басейні.
Тремор рук, крім того, що він суттєво погіршує якість життя похилого віку, може сигналізувати про розвиток серйозного захворювання. Тому при перших його проявах необхідно звертатися до лікаря для виявлення причин та своєчасного лікування.