Приватний будинок для престарілих

 

 

 

Платний будинок престарілих. Що дає, за які гроші?

На жаль, дуже помиляються ті, хто думає, що в природі існують абсолютно безкоштовні будинки для людей похилого віку.

Усі соціальні установи для людей похилого віку та інвалідів мають джерела фінансування: бюджет, благодійні фонди, спонсори...

Більшість приватних пансіонатів для людей похилого віку та інвалідів працюють сьогодні на договірній, комерційній основі.
Саме поняття "Пансіонат" походить від терміну "пансіон" - оренда приміщення для проживання на якийсь термін. Повний пансіон означає – проживання з харчуванням. Тому будинки для людей похилого віку часто називають пансіонатами для літніх людей. Проживання в приватному будинку для літніх людей - все включено?

► Побутовий догляд, патронаж людей похилого віку
► Мед. обслуговування, лікування, реабілітація

Які додаткові послуги пропонують пансіонати для людей похилого віку?
Проживання в приватному будинку для літніх людей - все включено?

У всьому світі готелі, що надають постояльцям нормальні умови проживання та регулярне харчування, прийнято відносити до категорії All inclusive (все включено). У цьому сенсі пансіонат "Бабусін Дім", як більшість подібних приватних соціальних установ Львова, надає послуги за принципом "все включено" в рамках підписаного договору.
Перед заселенням у будь-який пансіонат літня людина або її довірена особа (родич, друг, опікун) знайомиться з Договором, умовами проживання, правами та обов'язками постояльців та персоналу будинку для людей похилого віку. Звичайно, у кожному договорі прописуються основні умови проживання в будинку для літніх людей і встановлюється фіксована вартість для конкретної людини.

Умови проживання в будинку для людей похилого віку
Крім стандартних реквізитів сторін, окремими пунктами у договорі прописуються умови проживання:
◇ кількість постояльців у кімнаті,
◇ комплектація житлових приміщень меблями та предметами інтер'єру,
◇ забезпечення постільною білизною,
◇ засобами особистої гігієни,
◇ змінним одягом та взуттям.
Типовий Договір на проживання у приватному пансіонаті передбачає більш гнучкі та лояльні умови для постояльців, ніж у держустанові. У процесі обговорення умов проживання можна домовитися з адміністрацією будинку для людей похилого віку щодо внесення додаткових пунктів та умов проживання.
Проводячи аналогію з туристичним (готельним) бізнесом, можна сказати, що якість житла в різних будинках для людей похилого віку може бути різною, як кількість зірочок у готелях. Самі номери можуть бути одномісними з окремим санвузлом, кондиціонером, холодильником та телевізором або на кілька постояльців, з одним туалетом та душем на кілька номерів. Тому і вартість проживання в різних пансіонатах може відрізнятись у рази.

Харчування в пансіонаті для людей похилого віку
Вимоги до режиму харчування у соціальних закладах для інвалідів та людей похилого віку регламентовані досить суворо, але й тут у різних будинках для людей похилого віку є свої правила. Десь у договорі прописано гарантоване 3-разове харчування, а десь, як у нашому пансіонаті, годують 5 – 6 разів на день.

Безпека мешканців
Крім комфортних умов проживання, харчування, санітарного та медичного обслуговування, адміністрація будинку для літніх людей зобов'язана забезпечити безпеку своїх постояльців. Це стосується охорони приміщень та прилеглої території, систем пожежної безпеки, відеоспостереження тощо.

Які додаткові послуги пропонують пансіонати для людей похилого віку?

До додаткових послуг у Львівському будинках для людей похилого віку прийнято відносити:

✔ Трансфер – доставка пацієнта від місця проживання (або з лікарні) до будинку для людей похилого віку;
✔ Організовані екскурсії, колективні походи до театру чи кіно, якщо творчих сил персоналу будинку для людей похилого віку комусь недостатньо для повноцінного проведення дозвілля;
✔ Консультації з вузькопрофільними фахівцями;
✔ Індивідуальні заняття із профільним спеціалістом реабілітологом;
✔ Складання різних медичних аналізів;
✔ Сеанси лікувального масажу;
Заняття з логопедом, особистим психотерапевтом,