Приватний будинок для престарілих

 

 

 

Пансіонати – пенсіонерам!

Пансіонати – пенсіонерам! Будінок престарілих Бабусін Дім у  Львові

Якщо ви, оцінивши свої можливості, зрозуміли, що самі можете не впоратися з цілодобовим доглядом за людиною похилого віку, розгляньте інші варіанти: найм доглядальниці (з проживанням або без) або переїзд в пансіонат. Напів-рішучий крок

До пансіонату можна переїхати зовсім, а можна пройти тривалу реабілітацію. Припустимо, ви не впевнені у виборі, вас приваблює можливість цілодобової професійної уваги, але лякає факт переїзду, «радикальні зміни». У таких випадках можна вибрати програму в 1-3 місяці в пансіонаті, що сподобався вам - за цей час стане зрозуміло, чи підходить вашому близькому проживання в пансіонаті в цілому, і обране місце зокрема.

Як вибрати відповідний пансіонат?

Питання складне. Ми можемо виділити кілька факторів, які необхідно враховувати при виборі пансіонату. При цьому ми не можемо перерахувати всі можливі фактори – адже у кожному випадку свої особливості. Тому рекомендуємо подумати і проаналізувати, які потреби є саме у вашому випадку, що для вас важливо, а що – другорядне, і приймати рішення з урахуванням усіх факторів.

 

Фінансовий фактор

Пансіонати бувають державними та приватними. Вартість проживання у державних – практично безкоштовно. У цьому частина пенсії перераховується рахунок оплати проживання. Приватні пансіонати коштують від 7000 грн до 20 000 грн на місяць, залежно від «елітності», близькості до Кієва чи Львова та інших факторів.

Розташування пансіонату

Вибрати вихідні і з'їздити вивчити пансіонат, що зацікавив, за 50 км від Львова - не проблема, як і знайти деньок, щоб відвезти туди бабусю з дідусем. А ось регулярно заїжджати відвідати їх після роботи – вже велике питання. Тому будинки для літніх людей, розташовані в рамках міста, мають великий попит. Щоправда, і коштують вони дорожче – відповідно до цін на оренду нерухомості у місті та за його межею.

 

Якість харчування

Хороша ідея – приїхати в пансіонат під час обіду чи вечері, щоб на власні очі (та інші органи почуттів) переконатися як харчування. Воно має бути збалансоване та корисне не тільки в рекламі, а й у тарілці.
Комфортність номерів та інфраструктури
Ви подумуєте про пансіонаті, тому що будинок вашого близького не пристосований до потреб, що змінилися з віком. Пам'ятайте про це, коли вибиратимете пансіонат для літньої людини. Переконайтеся, що коридори, сходи, санвузли, ліжка та інші предмети обстановки зручні і не становлять небезпеки для осіб, які мають труднощі при пересуванні. Само собою зрозуміло, що «лежачі» люди потребують особливих додаткових пристосування, щоб зробити їх життя приємнішим і самостійнішим: ліжка з механізмом для прийняття положення «сидячи», автоматизовані пристрої для переміщення з ліжка в крісло і т.д.

 

Кваліфікація персоналу
Знайомлячись з персоналом, уточніть про освіту та досвід роботи. Не полінуйтеся пошукати в Інтернеті інформацію про ваших лікарів – які у них професійні успіхи, що про них пишуть у відгуках їхні пацієнти. Познайомтеся особисто та поспілкуйтеся з доглядальницями/няньками/медсестрами, якщо є така можливість. Поставте себе місце свого літнього родича: чи приємно вам спілкуватися із нею? Це – ті люди, які будуть з вашим близьким цілодобово, тому невелика перевірка не буде зайвою.
Кількісне співвідношення персоналу та мешканців пансіонату
Тут все просто – один лікар зможе надати більше уваги 10 пацієнтам, ніж 20 і, тим більше, 40. Особиста увага лікаря часом виявляє чарівну дію – пацієнт більше довіряє йому, розслабляється, і «налаштовується» на лікування. Те саме справедливо і по відношенню до кількості доглядальниць.

 

Дозвілля
Величезна перевага пансіонату перед іншими формами турботи про літніх людей – той факт, що вони можуть спілкуватися, розважатися, загалом – насолоджуватися життям. У якісних пансіонатах дозвілля приділяється велика увага. В ідеалі вільний час бабусі та дідусі проводять цікаво, різноманітно та з користю: ​​дивлячись на виступи інших чи створюючи щось самостійно. Пісня, заспівана від душі, дасть їм волю до життя, а майстер-клас з орігамі, наприклад, підтримає дрібну моторику та роботу мозку.