Приватний будинок для престарілих

 

 

 

Похилий вік зі скількох років

Пожилой возраст со скольки летВизначити літній вік зі скількох років допомагає класифікація геронтологів.

Літнім вважається період із 60 до 74 років, старечим – 75-89, віком довгожителів – 90 і від.  Старість заведено визначати не лише за паспортом, а й змінами, що спостерігаються у психологічному та фізіологічному стані організму. Перехід до цієї категорії часто пов'язують із погіршенням стану здоров'я, виходом людини на пенсію, народженням онуків або отриманням особливих пільг.

Багато експертів упевнені, що ознаками старості виступає нездатність працювати, вести активний спосіб життя, вносити в суспільство посильний внесок чи приносити користь.

Геронтологи із Британії використовують окрему підгрупу, коли людина виходить на пенсію. Завдяки покращенню умов життя, збільшенню його тривалості багато людей похилого віку продовжують працювати на пенсії, залишаючись здоровими та приносячи користь суспільству. Саме тому паспортний вік часто не дорівнює біологічному. Ця особливість ускладнює поділ людей на категорії молодих і літніх людей, змушуючи переглядати традиційні визначення.

 

Будинок престарілих "Бабусін Дім" - приватний пансіонат у Львові для людей похилого віку, інвалідів, пенсіонерів, одинокої старечі, для людей які потребують догляду та цілодобової підтримки

+380972421822    

 

Головною характеристикою старості вважається уповільнення реакції людини.

Це стосується розумових здібностей та фізичних проявів. За неквапливістю йдуть інші зміни у здоров'ї.

За класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, до категорії людей похилого віку належать особи віком старше 60 років. Однак слід зазначити, що в останні десятиріччя зарубіжні країни значно знизили пенсійний вік. Так, середній пенсійний вік в Австрії, Бельгії, Великобританії, Греції, Іспанії, Канаді, Португалії, Швеції, Швейцарії становить для чоловіків 65 років і для жінок 55-57 років, у Франції
— 60 років, у США — 70 років.

Відповідно до вікової класифікації Всесвітньої організації охорони здоров'я:
25-44 років – молодий вік;
44-60 років – середній вік;
60-75 років – похилий вік;
75-90 років – старечий вік;
Особи які досягли 90 років – довгожителі.

 

Похилий вік в Україні зі скількох років починається можна дізнатися із сучасної медицини. Він знаходиться в межах 55-75 років у жінок та 60-75 років у чоловіків. Саме в цей період часто розвиваються різні серцево-судинні захворювання, у тому числі атеросклероз та гіпертонічна хвороба. Старечим віком вважається період 75 років і більше, незалежно від статі. У цей час відбувається старіння відповідно до генетичної програми розвитку організму. У системах та внутрішніх органах людини відбуваються вікові зміни, що обмежують адаптаційні можливості.

«Особами похилого віку вважаються громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, яким виповнилося 60 років. Залежно від вікової періодизації серед осіб похилого віку виокремлюють такі категорії: особи старечого віку від 75 до 90 років включно, довгожителі - особи, вік яких становить понад 90 років»,

- зазначено у законопроєкті. 

На підставі досліджень, проведених Всесвітньою організацією охорони здоров'я, було прийнято нову вікову класифікацію, згідно з якою вік від 60 до 75 років вважається похилим.

У 2020 році в Україні нараховується 9 978 200 громадян старших 60 років.

Відповідно до узагальненого звіту Мінсоцполітики в територіальних центрах надання соціальних послуг перебуває 25 000 осіб, які належать до 5 групи рухової активності (ліжково хворі); в територіальних центрах надання соціальних послуг перебувають на обслуговуванні близько 1 000 осіб похилого віку з психічними розладами.

Класифікація ВООЗ не вважається істиною в останній інстанції. Вікова градація – динамічне поняття, яке впливають додаткові чинники. До них відносяться:
- географічне положення;
- умови проживання;
- екологічні умови;
- особливості трудової діяльності

Дім для престарілих «Бабусин дім» у Львові– місце, де кожен, хто зіткнувся з проблемами у своєму віці, може розраховувати на кваліфіковану допомогу. Приймаємо людей різного віку