Безсоння у літніх
Безсоння у людей похилого віку нерідко призводить до погіршення їх самопочуття протягом дня і розвитку хронічних захворювань.
І якщо для дітей або дорослих подібний розлад здається безпечним, то для людини похилого віку порушений сон може спричинити погіршення роботи мозку і стати фактором ризику за наявності хвороби Альцгеймера.
Багато родичів, які піклуються про старше покоління, нерідко цікавляться, як допомогти близькій людині, яка не спить уночі. Єдиного методу немає. Щоб визначити спосіб відновлення у людини похилого віку нормального режиму, важливо враховувати причину та тип безсоння. Хронічна патологія неспроможна утворитися протягом днів. Для її розвитку будуть потрібні місяці та навіть роки.
Безсоння у похилому віці
Безсоння у літньому віці виявляється після збору симптомів лікарем. Особливості перебігу даного захворювання допоможуть визначити, яке саме дообстеження необхідно і яким виявиться найефективніше лікування. Основними симптомами безсоння у людей похилого віку вважаються труднощі із засинанням, які виникають періодично. Навіть у темряві людина може витрачати кілька годин на засинання.
Ще один поширений симптом - кошмари, що почастішали, через які відбувається раннє пробудження. При цьому часто підвищується тиск, а пульс прискорюється.
Про безсоння у літніх людей свідчить поверхневий сон. Людина похилого віку через підвищену чуйність часто прокидається вночі від найменшого шуму, після якого не може заснути. Навіть звичайний восьмигодинний сон не дає пенсіонеру відпочинку. Його може переслідувати бажання довше поспати або протягом дня пенсіонер відчуває сонливість та втому. Будь-яка з цих ознак, що трапилася один раз, жодних побоювань не викликає. Однак якщо подібні симптоми мають регулярний характер, важливо звернутися за допомогою до лікаря.
Будинок престарілих "Бабусін Дім" - приватний пансіонат у Львові для людей похилого віку, інвалідів, пенсіонерів, одинокої старечі, для людей які потребують догляду та цілодобової підтримки
Причини безсоння у літніх людей
Будинок престарілих "Бабусін Дім" - приватний пансіонат у Львові для людей похилого віку, інвалідів, пенсіонерів, одинокої старечі, для людей які потребують догляду та цілодобової підтримки
Причини безсоння у літніх людей часто пов'язані зі зниженням вироблення мелатоніну, який відповідає за нормальний режим неспання та сну людини. Важливо з'ясувати причину такого розладу. Безсоння у літньому віці не є випадковим. Її основними причинами серед людей похилого віку вважаються стресові стани, судоми, проблеми з диханням, малорухливий спосіб життя та зайва вага. До порушень сну призводить стрес та шкідливі звички, у тому числі й зловживання алкоголем.
Нерідко причини безсоння у літніх людей пов'язані з недотриманням гігієни сну. Порушення можуть виникати через неправильне або незручне ліжко, постійний фоновий шум, світло або через відсутність вечірнього провітрювання. Привести до безсоння в похилому віці можуть і хронічні захворювання, що стосуються насамперед органів дихання та часто супроводжуються почуттям дискомфорту.
Причини безсоння у літніх носять психічний та психологічний характер.
Саме тому важливо, щоб депресія та інші психічні відхилення комплексно лікувалися під наглядом досвідчених лікарів. При цьому близькі люди повинні допомагати пенсіонерам розвіювати страхи, пов'язані з майбутнім. Ще одна причина безсоння у людей похилого віку – приймання ліків, які її провокують. У цьому випадку важливо повідомити лікаря про побічну дію, щоб він вчасно змінив схему приймання медикаментів або призначив інші ліки. Якщо причиною безсоння у людини похилого віку виступила недостатня кількість сонячного світла, рекомендується частіше проводити час сонце або почати приймання спеціальних препаратів.
Як боротися з безсонням літнім
Причини безсоння у людей похилого віку можуть бути різними. Однак, щоб зрозуміти, що саме робити, важливо вчасно діагностувати стан пацієнта за допомогою опитування. Лікар визначить симптоматику процесу та з'ясує супутні проблеми, опитавши пацієнта про його захворювання. Обов'язково проводиться неврологічний огляд. Тільки після цього лікар проводить тестування, використовуючи шкалу Епворта. Воно передбачає відповіді питання, безпосередньо пов'язані з особливостями сну людини. Тільки на основі отриманої інформації лікар виставляє бали, щоб визначити рівень проблеми.